16 Ekim 2018 Salı

İşletme Yönetimi

8097 defa okundu

 

Yönetim ve Organizasyon
İşletme Yönetimi Programı
Tanıtımı
Bu program, öğrencilerin işletme yönetimi alanında bir uzman olabilmeleri için gerekli temel koşulları sağlar. Program sadece normal öğretimde eğitim ve öğretime devam etmektedir. II. Öğretimi mevcut değildir. Programda kadrolu 3 öğretim görevlisi görev yapmaktadır.
Programın Amacı ve Hedefleri

Programın amacı, kamu ve özel sektör işletmelerine yönetici adayı alanında ara elaman yetiştirmektir. Bu bölümü bitiren öğrenciler önlisans diploması ve Meslek Elemanı unvanı almaya hak kazanırlar. 

Çalışma Alanları


Mezunlar her türlü işletmenin her departmanında çalışabilecek seviyede alt ve orta düzey yönetim kademelerine elde edecekleri tecrübeleri ile yönetici adayı olarak görev yapabilirler.

Dikey ve Yatay Geçiş İmkanları


İşletme programında ön lisans diplomasını alan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı ile üniversitelerin Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Lisans programlarına başvurabilirler.
 
 


Bölüm/Program Öğretim Elemanları