05 Aralık 2021 Pazar

2021 staj

1819 defa okundu

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yapabileceği 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi staj seçenekleri;

1. İşyerinde Normal Sürede (30 Gün, AKTS şartı bulunmamaktadır.)

2. İşyerinde %50 Azaltılmış Sürede (15 Gün, AKTS şartı bulunmamaktadır.)

3. Uzaktan Ödev, Proje veya Araştırma Olarak (Bu seçeneğin seçilebilmesi için en az 90 AKTS'lik dersten başarılı (DD ve üzeri) olunması gerekmektedir.)

Açıklamalar:

3. Seçeneği seçen öğrencilerimiz staj ile aynı anda uzaktan öğretim ile verilecek yaz okulu derslerini alabileceklerdir.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Pandemi Dönemi “Yaz Stajı Uygulama Esasları” na göre kendi bulacağı işyerinde normal sürede staj yapacak öğrenciler OBS üzerinden "1. İşyerinde Normal Sürede Yapmak istiyorum" seçeneğini seçerek normal staj işlemlerine devam edecektir.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Pandemi Dönemi “Yaz Stajı Uygulama Esasları” na göre kendi bulacağı işyerinde %50 azaltılmış sürede staj yapacak öğrenciler OBS üzerinden "2. İşyerinde %50 Azaltılmış Sürede Yapmak istiyorum" seçeneğini seçerek normal staj işlemlerine devam edecektir.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Pandemi Dönemi “Yaz Stajı Uygulama Esasları” na göre staj yapacak işyeri bulamayan öğrenciler (ve en az 90 AKTS'lik dersten başarılı olan öğrenciler) OBS üzerinden "3. Uzaktan Ödev, Proje veya Araştırma Olarak Yapmak İstiyorum" seçeneğini seçerek Staj Yapılacak Firma olarak İl-ISPARTA Firma- “ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM STAJI” seçerek staj işlemlerini başlatacaktır. Staj Ödev, Proje veya Araştırma konuları birimlerin web sayfalarında bölüm staj komisyonları tarafından ilan edilecektir. Bu konulara göre staj dosyası hazırlanıp OBS üzerinden sisteme yüklenecektir. OBS’ye yüklenmesinin mümkün olmadığı durumlarda staj komisyonuna fiziki olarak teslimi yapılacaktır.

STAJ GENEL HÜKÜMLERİ

 • 1. ve 2. seçeneği seçen öğrencilerilerimiz 1. sınıfın Güz ve Bahar derslerini aldıktan sonra staj yapabilir.
 • 3. seçeneğin seçilebilmesi için en az 90 AKTS'lik dersten başarılı olunması gerekmektedir.
 • Öğrenciler okudukları programa uygun işyerlerinde staj yapabilirler.
 • Pazar günü yapılan çalışmalar stajdan sayılmaz.
 • Resmi tatil günlerinde yapılan çalışmalar staj çalışması olarak sayılmaz (23 Nisan, 30 Ağustos vb.).
 • Haftada 48 saatten fazla çalışmalar staj gününden sayılmayacaktır (Bir günlük çalışma 8 saat olarak hesaplanır).
 • Staj süresince öğrencinin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) primleri okul tarafından ödenecektir. İşyerleri SGK giriş bordrosunu isterse bu belge öğrenciye okul tarafından gönderilebilir.
 • Fakat kendi işyerinizde size ait Bağ-Kur ödemesi yapılıyor ise bu durumu staj kabul formuyla birlikte okula bildirmelisiniz. Bağ-Kur ödemesi yapılan öğrencilerimiz için SGK prim ödemesi yapılmamaktadır.
 •  
 • STAJ SÜREÇLERİ İŞLEYİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

  STAJYER ÖĞRENCİLERİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

  Zorunlu/İsteğe Bağlı Staj Yapacak Öğrencilerin Alması Gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Uygulama Esasları İçin Tıklayınız

  Zorunlu/İsteğe Bağlı Staj Yapacak Öğrencilerin Alması Gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sınav Dokümanı İçin Tıklayınız

  ÖNEMLİ HATIRLATMA: İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini STAJ BAŞVURUSU YAPACAK BÜTÜN ÖĞRENCİLER (Stajını Ödev olarak yapacak öğrenciler de dahil) ALMAK ZORUNDADIR. 

GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULUMÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DÖNEMİ YAZ STAJ TAKVİMİ

STAJ YAPACAK GRUP

 ÖDEV, ARAŞTIRMA   KONUSU,PROJE veya İŞLETMEDE

STAJ YAPILACAK AYLAR

 HAZİRAN ,TEMMUZ , AĞUSTOS, EYLÜL

STAJ BAŞVURU TARİHİ

20.05.2021

30.06.2021

STAJ BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

02.07.2021

STAJ BAŞVURU FORMUNUN TESLİM EDİLMESİ

05.07.2021

STAJ DÖNEMİ

07 HAZİRAN 2021

27 AĞUSTOS 2021

STAJ SONU EVRAKLARININ  TESLİM EDİLMESİ

10.09.2021

STAJ SONU EVRAKLARINI DEĞERLENDİRMESİ VE SONUÇLARIN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTMİNE GİRİLMESİ

17.09.2021