25 Ocak 2020 Cumartesi

Gönen M.Y.O. Tanıtım

25729 defa okundu

 

Okulumuzun Tarihçesi
Gönen Meslek Yüksekokulu 2003-2004 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Eğitim ve öğretime Isparta Meslek Yüksekokulu binasında İktisadi ve İdari Programlar bünyesinde bulunan Muhasebe Programı ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı ile başlanmıştır. 2004-2005 eğitim ve öğretim yılında ise Gönen ilçesindeki binasına taşınmıştır. Halen Yüksekokulumuz bünyesindeki yedi (7)  bölüm ve onbir (11) programla ile eğitim ve öğretime devam edilmektedir.  
Ulaşım
Gönen İlçesi, Isparta ilinin 24 km kuzeyinde olup doğusunda Atabey, kuzeyinde Uluborlu, güneyinde Isparta merkez, batısında Keçiborlu ilçeleri ile komşudur. Güneybatısında Burdur ili bulunmaktadır. Isparta-Burdur kara yoluna 5 km mesafededir. En önemlisi üniversitemizin kampusüne 17 km mesafede olup, her saat başı Gönen belediyesi tarafından şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Araçların kalkış saatleri şöyledir; 
Belediye Otobüs Sefer Saatleri İçin http://www.davrazulastirma.com/seferler.html Bakabilirsiniz.
Barınma Olanakları
Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilçede mevcut olan yurt, pansiyon ve evlerde ikâmet ettiklerinden ulaşım ve barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Yüksekokulumuzun Süleyman Demirel Üniversitesi Merkez kampusuna 17 km mesafede olması dolayısıyla Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait kız ve erkek öğrenci yurdu ile Isparta İlindeki özel yurt ve pansiyonlar da öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamaktadırlar.
Sosyal ve Eğitimle İlgili Alanlar
Yüksekokulumuzun mevcut kapalı alanları 3300 m2 olup, kapalı alanların mülkiyeti devlete aittir. Standartlara uygun yeterli sayıda derslik ve laboratuvar binalarımız, spor alanımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, Yüksekokulumuza 17 km uzaklıktaki Üniversitemiz Hasan Gürbüz Merkez Kütüphanesinden yararlanmaktadırlar. Yüksekokulumuzda bilgisayar laboratuarının yanı sıra, seramik, el sanatları ve takı atölyeleri mevcuttur.